BJÖRN ULVAEUS & BENNY ANDERSSON 1971 - 1973

BJÖRN ULVAEUS & BENNY ANDERSSON 1966 - 1970


1971


Saksamaal realiseeriti 7. ja 8. jaanuaril salvestatud singel Hey Musikant!  (BASF Cornet CQA 444), mis on saksakeelne versioon laulust Hej Gamle Man!   B-külje Was die Liebe sagt on Livet Går Sin Gång sakasakeelne versioon.
 
 

Aasta alguses jätkasid Agnetha, Frida, Benny ja Björn Festfolketi ringreisi  mööda Rootsit. Kuna show'l polnud erilist menu, lõpetati esinemised. Esialgne plaan koos esineda, jäeti kõrvale. Samas jätkati teineteise sooloprojektide toetamist.


 

"Lycka" albumi Livet Går Sin Gång inglisekeelne versioon Language Of Love  ilmus Lena Anderssoni albumil  "Lena,15" (Polar POLS 227)Language Of Love ilmus ka Lena singli (Polar POS 1129)  B-külje loona.
 
 


 

Björni ja Benny kolmas singel  Det kan ingen doktor hjälpa / På bröllop  (Polar POS 1130)  lindistati 23.aprillil ja sellel tegid kaasa ka Agnetha ja Frida.
 
 
 

25. mail salvestas rootsi artist  Lill-Babs  (Barbro Svensson)  Andersson-Ulvaeuse poolt esialgselt Eurovisiooni eelvõistluse jaoks kirjutatud loo Välkommen till världen (Karusell 2108036).  Lindistamisel mängis Benny klaverit ja Björn  kitarri ning Agnetha ja Frida laulsid backvokaali. Sama pealkirja kannab ka Lill-Babsi 1971.a. kauamängiv (Karusell 2468.006).

Suvisele pargifolgi-tuurile sõitsid Agnetha, Björn ja Benny koos, Frida aga esines koos Lars Berghageniga (vt. Frida soolo).

6. juulil 1971.a. Agnetha Fältskog ja Björn Ulvaeus abiellusid.

Juunikuus alustati Björni ja Benni järgmise LP ettevalmistamist. Selle käigus mägiti sisse viis uut demot. Nendest salvestistest avaldati septembris Benny ja Björni järjekorras neljas singel - Tänk Om Jorden Vore Ung / Träskofolket (Polar POS 1140). Tänk Om Jorden Vore Ung lisati "Lycka" albumi kordus-väljaandele (Polar POLL 113) .
Sügisel jätkus uute lugude sissemängimine. Üks nendest oli demo Susanna või ka Helena , mis jäi aga järjekordselt realiseerimata . Lõpuks realiseerisid Frida ja Rasmus.
 

   Lena Anderssoni teise kauamängiva "Lena" (Polar POLS 232)  salvestamisele aitasid kaasa kõik neli tulevast ABBA liiget. Plaat on Andersson-Ulvaeuse produtseeritud ning kaks lugu - Jag Kommer (Polar POS 1139)  ja O tysta ensamhet (Visa från utanmyra) on ka nende kirjutatud.
 
 
 1972

 10. jaanuaril lindistas Frida koos Sven-Olof Walldoffi orkestriga Benny ja Björni laulu Vi Är Alla Bara Barn I Början  (Columbia 34576).
2. juunil ilmus sama lugu Benny ja Björni demo pealkirjaga Då Tänker Jag På Dej, Susanna (Columbia 34658), esitajaks rootsi artist Rasmus.
 
 

    Sel aastal osalesid Björn ja Benny  esmakordselt koos Melodifestivalenil. Sel korral veel ainult autoritena. Nende Lena Anderssonile kirjutatud laul Säj Det Med En Sång  (Polar  POS  1148)  tuli kolmandaks. B-külje Cecilia on samuti Benny ja Björni kirjutatud.
Singlist tehti ka inglisekeelne versioon Better To Have Loved (Than Never Loved At All) (Polar POS 1149)  ja  Cecilia . Selleks siirduti Londonisse, et saada abi Wayne Bickertonilt ja Tony Waddingtonilt.


Vaatamata sellele, et laulust sai Rootsis suur hitt, jäi rahvusvaheline läbilöök tulemata. Isegi hoolimata sellest, et see singel avaldati nii Jaapanis (King HIT 2009) kui ka Hispaanias. Hispaanias kandis singel pealkirja Esperare La Oportunidad (Victor S-10720).
 
 
 


 

Aprillis ilmus Benny ja Björni viies ja ühtlasi ka viimane originaalsingel En Karusell  (Polar POS 1154). B-külje Att Finnas Till  oli esialgselt mõeldud Hootenanny Singersi jaoks.
 
 

Juunis ilmus esimene nn. ABBA single People Need Love  (Polar POS 1156), mis salvestati 29. märtsil Metronome Studios. Singel tõusis Rootsi edetabelis 17. kohale. Merry-Go-Round  on salvestatud samal ajal ning tegemist on Björni & Benny loo En Karusell inglisekeelse versiooniga.

    Tänu esinemisele Tokio laulufestivalil olid Benny ja Björn Jaapanis üpris edukad. Juunis ilmus singel En Carousel  (Epic EPCA-16), mis on Merry-Go-Round (En Karusell) remiksitud versioon. Jaapanis realiseeriti ka EP, mis kandis pealkirja "Björn & Benny - Greatest Hits Vol. 1" (Epic ECEP-7). See sisaldas kõiki nelja varem singlitena ilmunud lugu - She's my kind of girl, Inga theme, En carousel  ja Tänk om jorden vore ung.
 
 


 

Oktoobris esitlesid Svenne & Lotta singli Natten Lång  (Polar POS 1166),  mis on Andersson-Ulvaeuse kirjutatud.
 
 
 


  Novembris ilmus Jaapanis Björn ja Benny singel, millel on ainuke Love Has It's Ways  (Epic ECPA-49) realiseering. Selle loo viisi autor on tegelikult jaapanlane Koichi Morita. B-külje Rock'n'Roll Band  on siin esialgses versioonis, millel on erinev tekst ja seade sama laul ABBA versioonist 1973.a. LP-l "Ring Ring" (Polar PLOS 242).
 
 

Novembris ilmus Björni, Benny, Agnetha ja Anni-Frida teine singel He Is Your Brother  (Polar POS 1168), mille salvestamist alustati juba 14. märtsil Europa Film Studios, kuid lõplik versioon valmis alles oktoobrikuus. B-külje Santa Rosa on salvestatud samal ajal ning on ümbertöödeldud versioon varem kasutamata jäänud demost originaalpealkirjaga Grandpa's Banjo. Sellest laulust lindistati ka Lena Anderssoni verioon Som Ifrån En Fjärran Stjärna, kuid seda ei realiseeritud kunagi.
 

Sel aastal ilmus Lena Anderssoni järjekordne LP "Lena Andersson - 12 nya visor"  (Polar POLS 237), kus jällegi on kaastegev kogu nelik ning kaks lugu - En visa om arton svanar  ja Barn  on Andersson-Ulvaeuse sulest.
Björn ja Benny tegid produtsenditöö ning Agnetha ja Frida laulsid backvokaali  Polar stuudio noore solisti Ted Gärdestadi esikalbumile "Undringar" (Polar POLS 234).
 

Septembris paluti Björnil ja Bennyl kirjutada tunnusmeloodia rootsi lasteraamatu ainetel vändatud filmile  "Ture Sventon, privatdetektiv" . Filmi peaosatäitja Jarl Kulle lindistas loo Jag är blott en man. Filmi produtsendile Per Berglundile see lugu ei meeldinud ning hiljem salvestati uus lugu, mis kandis sama pealkirja nagu filmgi - Ture Sventon. Singel mõlema looga (Polar POS 1162) ilmus detsembris film esilinastuse aeg.
 
 
 


 

Kokkuvõttena Björni ja Benny senisest loomingust, lindistas Sven-Olof Walldoff oma orkestriga plaadi "Säj Det Med En Sång" (Polar POLL 118).
 
 
 1973

Benny ja Björn produtseerisid ning Agnetha ja Frida laulsid backvokaali Ted Gärdestadi teisel albumil "Ted" (Polar POLS 241).


Jarl Kulle esitatud Jag är blott en man'ist tegi oma versiooni Kalla't Va' Du Vill  (RCA Victor FAS 907)  Eurovisioonil Rootsit 1971.-1972.a. esindanud ansambli Family Four. Sama  pealkirja kandis ka nende 1974.a. album (RCA YSJL 1-541).
 
 

Sel aastal osales kogu nelik esimest korda üheskoos Eurovisiooni lauluvõistluse Rootsi eelvoorus s.o. Melodifestivalenil. Zhürii hääletas nende laulu Ring Ring (Polar POS 1171)  3. kohale. Sama pealkirja kandis ka neliku esimene kauamängiv (Polar PLOS 242).
 

Bennyl ja Björnil  jätkus lugusid ka teistele rootsi artistidele. Madeleine (Polar POS 1179) oli esialgselt mõeldud Björni ja Benny albumi jaoks ning esimesed lindistused tehti juba 1972.a. märtsikuus. Lõpuks realiseeris selle ansambel Visavi alles 1973.a.

Nad jätkasid ka produtsendi tööd, korraldases ansambel Zamba kooseisus Tony Bervik, Åke Enemark ja Owe Sigvardsson, esiksingli ilmumise. Singli  On The Banks Of The Ohio  (Polar POS 1182)  A-külje lugu on ka nende  kirjutatud.
 

Benny ja Björn jätkasid koostööd  ka ansambliga Hootenanny Singers, kirjutades viimase LP "Dan Andersson På Vårt Sätt"  (Polar POLS 249)  jaoks loo Per Ols Per Erik.
 


 

1973.a. tähistas Polar Music AB oma 10. aastapäeva kogumik-albumiga "Sånt Som Slog - Polars Jubileums-LP" (Polar POLB 2) , millel on neli Andersson-Ulvaeuse kirjutatud laulu ning lisaks ka kolm Björni osalusega Hootenanny Singersi lugu.
 
 
 


BJÖRN ULVAEUS & BENNY ANDERSSON 1974 - 1978


   © 1999 - 2009   Elmar Kivaste