Kuni 17.9.2011 paiknes see sait aadressil http://lynxie.2itb.com. Seal liikus ekraanil ringi palju totrat reklaami, mis kattis teksti ja segas keskendumist. 25.8.2009 kopeerisin "Lynxie" sisu oma ühele teisele kodukale (my.tele2.ee/ilvi) ja 2 a hiljem panin 2itb-s olnu lõplikult kinni. 1.8.2015.a-st ei majuta Tele2 enam kodulehti ja my.tele2.ee/ilvi sisu tuli kolida uuele aadressile (web.zone.ee/ilvi).
Kes leiab mu vanadest raamatutest lynxie.2itb või my.tele2.ee aadressi, katsugu mõnda kõrvalolevat viidet, sest õigesse kohta saab mitut moodi ja selleks ei pea oma teadvust reklaamiga saastama.

Lynxie

Minult küsitakse, kes on Lynxie. See on hea rahvusvaheline nimi, mis sobib panna ilvesele ja miks mitte ilvesetarga kodukale. See pildil olev, Tallinna loomaaias nimeta jäetud ilvesetüdruk õpetati 2003. aastal välja ja saadeti puurist vabadusse, ilvestest tühjaks jahitud Poola uuesti asustama. Üks teine Eesti ilves, Elistvere Joosu (vt Loomatarga peatüki pilt nr 2), oli vahemikus 2005–2009 meie ilveste suursaadik Leedus, kus ta arvukad järglased samuti vabaks on pääsed – mõned projekti käigus ja mõned tragimad inimestelt luba küsimata. Võtkem eeskuju? Meiegi peame oma "vaimsetest puuridest" vabaks pääsema. See oligi saidi mõte.

Teiseks on küsitud, miks ma, töötu, keeldusin Intuitiivteaduste koolis numeroloogiat õpetamast. See ala, nagu kõik muudki, kus ma ehk pädev olen, ei huvita mind sedavõrd, et lasta sel röövida aega mu tegemistelt, mis mind tõeliselt huvitavad, makstakse mulle mu tegemiste eest raha või mitte.

Tekst: Valeria Ränik – kodulehekülg
Pilt: Ville Ränik
Pildid Loomatarga peatükis: Eero Ränik

Esoteerikateemalised tekstid on pärit aastast 2001, loodusraamatu veerg ja pildialused kommentaarid on lisatud 2011. a-l.
2013. a-l lisasin 14. peatüki. Konspekte, tõlkeid ja üldistusi on arvuti täis, hulk maailmatarku on segamini ja kõik tekstid on toorikud. Samas pöördutakse sageli küsimustega "miks läks just nii?", "miks juhtus just meiega?" jne. Koostasingi materjalide põhjal kõigile sellistele küsimustele vastava teksti.

Igaüks on vaba ise mõelda, huvi tunda, teavet otsida, infot küsida ja saada. Paljud on küll harjunud massimeedia poolt primitiviseeritud ja "lusikatäite" kaupa doseeritud (nö geenimodifitseeritud) infoga ning sellised lugejad vajavad pikemaajalist "võõrutamist". Sellepärast alustame harjumuspäraselt lihtsamast.

Ennekõike massikultuuri:

1. SISSEJUHATUS LÕBUSASSE NUMEROLOOGIASSE
2. ASTROLOOGI SOOVITUSED
3. KARMA HOROSKOOP
4. KARMA KÄETEADUS
5. PÕLVKONDADE ASTROLOOGIA

Seejärel teavet veidi esoteerika poole:

6. VEIDI KUUTARKUST
7. KARMA NUMEROLOOGIA
8. NUMEROLOOGI PROGNOOS
9. LISAKUUTARKUST
10. KUU KALENDER
11. SAKRAALPSÜHHOLOOGIA

Lõpuks:
12. NÜÜD VEIDI LOOMATARKUST

ja iseseisvalt mõtlema õppijale:
13. MÕTTERAVIÕPETUSTE PÕHIALUSED

Kui mõnele ka "taldrikutäiest" infost enam ei piisa ja ta on valmis "ämbri" kallale asuma, võtku ühendust. Kes valmis, juhatan öisesse metsa silmade avamist õppima.

Kui olete oma sisemised silmad avanud ehk olete valmis elama ilma lohutavate valedeta, lugege edasi:

14. MÕTTERAVIÕPETUS EDASIJÕUDNUTELE

Uus veerg:

Keda juba huvitab esoteerika, see on ehk valmis ka looduse maailma avastamiseks ja teab, et selleski vallas on meile kogu aeg valetatud. Lastele tambitakse pähe, et inimene on looduse kroon ja hooldaja, tegelikult on ta libekeelne looduse okupant ja kõikide liikide (sh omaenese liigi) hävitaja. Loodus pole inimesele määratud varasahver, vaid inimene on teiste liikidega võrdne looduse osa, kes ehitas endale looduse keskele omaette maailma. See tehismaailm pole küll akendeta või seinapragudeta hoone, et üksikud isemõtlejad pärismaailma välja piiluma ei pääseks. Tehakse pigem kõik, et keegi ei tulekski selle peale. Meile õpetatakse loodust vaatama läbi õpetajate, giidide, tekstiautorite jms pilgu, mis on neile omakorda samuti õpetatud. Oma silmad on meile looduse poolt küll antud, kuid neid ei taipa avada samahästi kui keegi. Kogu inforuum on täis meile pealesurutud asendusväärtusi, millest huvi tunda, ja tavaliselt on need loodusest kaugel. Kui kedagi tõmbab ikka veel looduse poole, saadetakse talle ühiskonna poolt volitatud juhendaja, kes, kirves käes, loodust läbi püssisihiku vaatama harjutatud. Loodusearmastus on meil majanduslikult kallutatud ja infoga looduse kohta manipuleeritakse.

Isegi nö selgeltnägemisega õnnistatud ühiskonnaliikmed ei vaevu vaatama, mis inimmaailmast väljaspool tegelikult asub. Kes aga üritab, ajab asju segi ja tõlgendab valesti, sest valed õpetused on tõesõnumil ees. Kui nendelt nägijatelt teise eluvormide ja loomade-puude-kivide kohta küsitakse, kordavad nad mõtlematult todasama koolis õpitut inimkonna omakasupüüdlikku valet, sest kui nägija korraks või kogemata on valet öelnud, läheb tal selgeltnägemine kinni, kuid kes seda apsu tunnistab? Julgemad ütlevad välja, et elutut loodust pole ja küsivad, kuidas võinuks lapik ehk 2-mõõtmelise ilma olevus mõista meie ruumilist maailma või mida peaksime meie looduse paljumõõtmeliste maailmade uurimisega peale hakkama. Tegelikult piisaks, kui loobuksime oma agressiivsest suurusehullustusest.

Siin on raamatud, kus üritasin vältida nii meile sisendatud eelarvamusi kui kellegi poolt/vastu olemist. Esitan tõsielulugusid ja fakte nii, nagu need on, meelepärane kirjanduslik vorm olgu lugeja valida: luule, dokumentaalne proosa, lastejutud, loodusfotoraamatud, aimeraamatud jne, peaasi, et need oleksid arusaadavad ja mõtlemist ergutavalt inforikkad kogu perele ning nendes leiduks palju uut-põnevat igasuguse ettevalmistusega lugejale.

Selgelt esoteeriliste mõjudega on minu raamatutest ainult üks, "Väike ilves, Suur Murr ja teised" (2003), kuid sellest on leidnud oma iva ka paadunud materialistid. Austades igaühe maailmapildi valiku õigust nimetasin seda raamatut muinasjutuks, kuigi see oli üks-ühele minu lugu, kus vastasin muuseas küsimusele, miks ma inimestele esoteerilisi teenuseid ei osuta. Raamat oli paari kuuga läbi müüdud, nagu ka järgmine, rangelt realistlik, kogu maailmast kogutud faktide põhjal koostatud aimeraamat "Ilves ilves" (2005). Ülejäänud, uuemad (mõned neist), on kuuldavasti mõnes poes letil olemas, internetimüügis (paberraamatuna) aga kindlalt ja kogu aeg (pealegi odavamalt). Kui paberraamatud ka netipoodidest otsa saavad, teeme e-raamatuteks, või küsige autorilt, mõni eksemplar ikka leidub.

Miks ja kuidas tekkis see sait?
20 a tagasi tegin hädatõlkeid, ka eraviisiliselt, ja teatud hulk materjali näis teistele huvi pakkuvat – astroloogia, numeroloogia jms, mis pole mind kunagi tõsiselt paelunud. Sest kui asjaga tegelda, tuleb sellele täielikult pühenduda, kui aga tõeliselt pühenduda, olgu psühholoogiale või astroloogiale, siis oleks patt vahendada infot sellisel tasemel nagu see meil meelelahutusena liigub – samavõrd aus oleks õpetada lastele korrutustabelit 2 ja 3-ga ning ära salastada kõik 4st alates.
Pika kaalumise peale riputasin need tõlkeüldistused ikkagi üles, sest mõned meist – ka pärast kogu selle materialistliku jama pähe tampimist nõuka- ja pärastnõuka-aegsetes koolides – on ikka veel säilitanud lootuse, et ka nö 3-le võiks järgneda mõni number, muidu ei tundu maailm justnagu täiuslik.

2011
96 lk, 98 fotot,
95 luuletust,
OSTA SIIT

UUS – 2014
128 lk, 184 fotot,
137 luuletust,
OSTA saab
SIIT ja SIIT

(eestikeelne,
tirelköites venekeelse osaga, raamatu keskel on luuletusi veel seitsmes keeles)

Tõsi, enamik meist elabki 3-mõõtmelises reaalsuses, sukeldudes 4ndasse mõõtmesse vaid une ajal, kuid nii mõnegi igapäevareaalsuseks on kogu "korrutustabel". Kuidas – sellest ei tasu ega tohi rääkida neile, kes alles 3-ni loevad, kuid neile võib pakkuda materjali, mille üle edasi mõelda ja siis on vastus üllatavalt lähedal. Ka sedasorti materjali on siin saidil veidi – miks ainult nii veidi – aga kuhu meil selle omandamisega kiiret on? Igal loodud elukal on õppimiseks igavik aega.

128 lk, 108 fotot,
proosa, 2005,
suurtele
Osta siit

32 lk, 56 fotot,
proosa, 2007,
lastele
Osta siit

200 lk, 200 fotot,
proosa, 2010,
suurtele
Osta siit

32 lk,124 fotot,
proosa, 2010,
lastele
Osta siit
Nende ja mu kõikide teiste raamatute kohta lähemalt – SIIT