Lisakuutarkust

Kuu päev (aeg, mil Kuu pöördub ühe korra ümber oma telje) võrdneb Maa jaoks umbes Kuu ühe kalendrikuuga (aeg, mil Kuu teeb ühe tiiru ümber Maa) ja see on 27,32 Maa ööpäeva. Kuu loomiste nagu ka täiskuu seisude vahel on siiski 29,53 Maa ööpäeva, sest siis naaseb Kuu samale kohale Päikese suhtes.

Öeldakse, et Päike annab vaimuvalgust, Kuu hingevalgust. Selles ütluses on ports esoteerilist sümbolismi, mis tähendab umbes seda, et vaimu tarkus kontrollib ja allutab hingetarkust (vaimu või selle tarkust ei tasu segada intellekti ja mõistusega inimeste tavakõnepruugist). Nimelt, mida rohkem kaugeneb Kuu Päikesest, seda vabamaks muudab ta inimesi emotsionaalselt, kuni neil tekivad raskused enesekontrolliga (täiskuu ajal). Viimane tuleb tavakodanikule tuttav ette, kuid see on enamasti kõik, mida kodanik teab. Esivanemad teadsid Kuust palju rohkem ja vältisid eluraskusi, mida praegused inimesed oma teadmatusega endale ise lisavad.

Mõnel Kuu kuul on kosmilised mõjud Maale tugevamad kui teisel, sellest sõltuvalt kõigub näiteks hõbeda steriliseeriv toime. Ühel kuul kulus täiskuu ajal vee kontrollanuma täielikuks steriliseerimiseks 26, järgmisel kuul aga 40 tundi. Oma mõju avaldavad ka Kuu faasid – 4 päeva enne täiskuud ei täheldata mingit steriliseerimist, vaid paljunevad aktiivselt bakterid, aga kaduva kuu ajal kestab steriliseerimine alati ainult 6–7 tundi.

Kuu avaldab mõju mitte ainult Maal asuvatele veekogudele tõuse ja mõõnasid tekitades, vaid kõigile vedelikele Maal, sh inimese kehavedelikud ja k.a kõige peenemal tasandil. Sellest, kuidas klapib inimese tegevus Kuu faasi ja päevaga Kuu kalendris, sõltub rohkem, kui inimene on harjunud arvama.

(Vt iga päeva kohta pikemalt.)

Kuu faaside mõjud

Kuu loomise ajal kehamass veidi langeb, ainevahetus kiireneb, mälu paraneb (eriti meestel), immuunsus nõrgeneb, kuid keha vabaneb eelmise kuutsükli koormast. Noore kuu ajal võib esineda rusutud meeleolu (6. päeval pärast kuuloomist sooritatakse kõige rohkem enesetappe).

1. veerandi ajal aktiviseeruvad ajukoor ja keha ülaosa organid. Kergem on vabaneda harjumustest, alustada ravi, ained imenduvad kergemini, kuid ka allergilised reaktsioonid tekivad hõlpsamalt ning mürgid saavad organismist lihtsamalt jagu.

2. veerandi ajal tuleb hoiduda operatsioonidest, sest verejooksud on kerged tekkima. Samuti võivad ägestuda haigused, mis on seotud kopsude, kõhu ja lülisamba rinna osa patoloogiatega. Hea aeg on tegelda organismi puhastamisega ja käia saunas, sest vedelikud pressivad ennast ise väljapoole. Uued teod õnnestuvad, tuju tõuseb.

Täiskuu aeg on väljapoole suunatud aktiivsuse periood. Vana kuu on sisemise ärkamise ja enesevaatluse aeg, mil on parem endasse tõmbuda ning pöörduda oma sisemise tarkuse ja unelmate poole.

3. veerandi ajal esineb ebaloogilist ja impulsiivset käitumist, unetust, tehakse enesetappe, aga ka sigitatakse rohkem järglasi. Need on head päevad operatsioonideks ja ohutu aeg ülesöömiseks, sest toiduaineid omastatakse halvemini.

4. veerandi ajal ei jõua veri pähe ega jalgadesse, tekivad trombid, on minestusoht, asjad kukuvad käest ja aktiivsus langeb.

***

(Operatsioone ei tohi teha ka kuu või päikese varjutuse päeval, sest paranemine võib võtta aega kuni pool aastat rohkem. Samuti, 10 päeva enne ja 3 päeva pärast päikesevarjutust ei tohi midagi otsustada ega ette võtta.)

Kõige tugevam energia on 3.–4. päeval pärast täiskuud (siis on soodsam töötada millegi hävitamiseks) ja 3.–4. päeval pärast kuuloomist (siis tuleb tegutseda millegi loomiseks).

Kui talvine pööripäev sattub noorele kuule, edenevad järgneval aastal kõik ettevõtmised. Kui kuu on alles loomisel, on oodata igasuguseid uuendusi. Kui 21. detsembril on täiskuuaeg, on saabuv aasta edukas nõidadele ja teadjatele, kui on aga vana kuu aeg, siis arstidele, ravitsejatele, ehitajatele ja kurja vastu võitlejatele.

Sensitiivi juurde ei tohi minna, kui Kuu on veemärkides, sest ravi mõju on nõrk ja võib sensitiiviga haigusi vahetada. (Ravijal puudub füüsilise keha kaitse esmaspäeval, reedel ja pühapäeval. Samuti võib ravija iga päev haige energia endasse tõmmata, kui teda ravimise ajal korraks häiritakse või ta ise hetkeks muule asjale mõtleb.)

Sensitiivi ravi on mõjukam iga organi puhul siis, kui Kuu on märgis, kus need organid on nõrgad (pea raviks peaks Kuu Jääras olema jne). Tavameditsiini puhul vastupidi, sobivad poole aasta võrra nihkunud märgid (pea raviks sobib Kuu Kaaludes jne).

Kõige madalamad paravõimed avalduvad inimesel ta sünnikuujärgsel kuul.

Statistikat:

Kuu aega enne ja 2 kuud pärast sünnipäeva surrakse kõige rohkem, kõige vähem aga 8 kuud pärast sünnipäeva.

Üle 100 a elanutest on enamik sündinud Kuu 3nda veerandi ajal, oktoobris ja neljapäeval.

Kui mehe sünnipäevast naise sünnipäevani on 8 kuud, siis on lahutusi kõige vähem, kui aga 7 kuud – kõige rohkem.