Drikung Kjabgon Tšetsangi eessõna

Mul on rõõm teadmisest, et Khentšen Kontšok Gjaltšen on kirjutanud “Täieliku juhi budaluse teele” ning et see näeb läbi kirjastamise ilmavalgust. Teos on kommentaar Drikung Dharmakirti reinkarnatsioon Drikung Bhande Dharmaradža (1704–1754), kirjutatud “Nõuannete Kalliskivivaramu” tekstile. Mul on ülim heameel, et inglisekeelsel lugejaskonnal avaneb nüüdsest võimalus sellest tekstist kasu saada, kuna kommentaarid on kirjutatud inglise keeles. Veelgi enam, kuna kommentaaride kirjastiil on lihtsasti arusaadav, siis saab nende levik olema suur ja lai.

Selles raamatus sisalduvad budaluse õpetused täielikult, alates alustõdedest kuni väga sügavate mahajana ja vadžrajana õpetusteni, kaasa arvatud Naropa kuus joogat. Antud tekst lähtub Kuuest Ületavast Omadusest, milleks on lahkus, kõlblus, kärsivus, tarm, keskendumissüvi ja viisus. Sellest pinnasest sirgub vadžrajana õitsev puu, mille õiteks on Naropa kuus joogat — tummo, selge valguse, näivihu, unejooga, phoova ja bardo harjutused. Kõigi nende õpetuste samm-sammult järgimine viib meid ühel päeval täieliku valastuse viljumiseni.

Pole tähtis, kui suures segadusolekus me oma kannatustes oleme, meil kõigil on lõputud võimalused järgimaks suure saavega tiibeti laamade õpetusi. Kuna me kõik oleme sündinud inimolenditena, siis meie intellektuaalne võimekus on palju kõrgem kui mistahes teistel meelelistel olenditel. Meil on suurepärane võimalus harida oma hingepõldu ning kasvatada enestes erinevaid häid omadusi, mis kannavad tähendusväärse elu vilja. Kõik on meie eneste kätes, ei tohi lasta sellel võimalusel mööduda. Käesolevaga tänan Khentšen Rinpotšed ja tervitan tema meie suurte laamade õpetuste selgituseks antud kommentaare, mis teevad need kõigile kättesaadavaks.

Tõusku sellest kasu lõputule meelelise olevuse hulgale.

Palves pöördudes, Drikung Kjabgon Tšetsang