Need juhised siin…

Need juhised siin

olgu mulle enesele meelespeaks

Autorit Drikung Bhande Dharmaradža (1704–1754) tuntakse kui Drikung Kjabgon Tšungtsang Teist. Esimest Tšungtsang Rinpotšet kutsuti Suur Drikung Dharmakirti. Olles valgustunud meister, mahasidda, paljude eri teadmisalade asjatundja, suur õpetlane, peeti teda üldiselt Saraha taaskehastuseks. Drikung Dharmakirti märgib ühes oma vadžralauludest: “Pole ainsatki kahtlust, et kunagi olin ma suur brahman Saraha, kõigi neljakümne kaheksa mahasiddha esiisa.” Ta oli kaasaegseks 5nda dalai laamaga, kes hindas teda kõrgelt teadustegevuse ja süvisaave tõttu. Drikung Dharmakirti kirjutas kommentaare paljudel teemadel, tähelepanuväärseimateks nendest on kommentaarid isand Džigten Sumgöni kõige sügavaimaid õpetusi kandvatele Ainus soov ja “Mahajana õpetuste tuum” tekstidele. Ka paljud teised õpetlased on neid tekste kommenteerinud. Tema kirjutised on kogutud kokku umbes viieteistkümnesse mahukasse köitesse.

Drikung Bhande Dharmaradza, samuti suurepärane õpetaja ja õpetlane, oli Drikung Dharmakriti taaskehastus. Tema lühike elulugu on lisatud ka käesolevasse raamatusse. Dharmaradža siin toodud kirjutised on tihe kokkuvõte Ainus soov”, Mahajana õpetuste tuum” ja Vabanemise väärisehe” sisu tuumikust.

Autor alustab teksti meeldetuletusega enesele, vähendades sellega oma isiku tähtsust. See näitab, et tegemist on tagasihoidliku, lihtsa ning kindlapõhjalise järgijaga. Samuti näitab see seda, et kirjutamine ise on autorile süviks. See tuletab meile meelde, et lugedes raamatuid, ei tohi me unustada süvi. Selliselt saab võimalikuks teha süviharjutusi nii nagu peab, täie arusaamisega darma tähendusest. Tegelik darma mõistmine saab tulla ainult süvist lähtuvast kogemusest.