Õlu ja muud…

Õlu ja muud joobeained kõige kahju allikas.

Viin peale keetmist isegi

suuresti eksitava toimega.

Järjelt õllemärgagi vaata kui mürki.

Need mõned algvärsid on sellest, kuidas olla hea ja korralik inimene. Kui oleme joobes, siis kaotame kogu oma märksuse ja teadlikkuse. See mõjutab nii meie vaimset kui ka ilmalikku elu. Kui me joobes pole võimelised enam korralikult autotki juhtima, mida on siis veel meditatsioonist tahta? Selge on, et ilma märksuseta, ei ole mingit võimalustki darmat järgida. Kui ollakse joobes, siis pole mingit kooskõla pereelus. Rahu asemel on vaid palju viha ja segadust.

Antud nõuanne kehtib kõigele joovastavale joogikraamile ja keelatud uimastitele, igasugune joove kahjustab meie vaimu ja ihu. Mõnikord öeldakse, et pärast keetmist võib alkoholi tarbida, kuna siis on piiritus aurustunud. Kuid isegi siis kaasnevad sellega teatud varjatud järelmõjud, seega on parim loobuda alkoholist tingimata. Kui joomine on harjumus, siis tuleks sellest järk-järgult loobuda. Kui te ei tarbi alkoholi, siis see on suurepärane. Järgides darmaõpetust on meil võimalus muutuda igakülgselt ja tõeselt suurepärasteks inimesteks.

Vadžrajana koodeksis on mõnikord alkoholi tarbimine lubatud, kuid see sõltub konkreetsest juhtumist. Mõned meistrid on väga kõrgete võimetega ja suudavad tõepoolest muuta viina viisusnektariks, nii et alkohol ei mõjuta neid. Kui meie peaksime jääma oma võimete hindamisel realistlikeks.

Alkoholi- või narkojoobes kaob vaimne selgus. Sellises olekus on väga raske säilitada teadlikkust voorusest ja pahest ning seega on suurem risk vägivallatseda, varastada, sugulisi kõlvatusi teha, valetada jne. Joove teeb rumalaks ja on seega pahede ja halva karma allikaks. Halva karma tagajärjeks on omakorda rohkem segadust ja kannatusi nii selles kui ka järgmises elus. Joodikud ja narkomaanid tapavad oma tervise.

Kui aga õppida ja järgida darmat vabana pahelistest mõtetetest ning kosutada oma vaimu hooliva helduse, kaastunde ja boditšitaga, siis tuleb sellest rahu ja rõõm meie mõtetesse ja ellu. Kui nende heade omadusteni jõudmiseks tööd teha, siis pole vajadust alkoholi ega uimastite järele. Jooge parem kena tass teed või puuvilja mahla. Jooge lahkuse õlut ja olge kaastunde uimas. See nõuanne on nii ilmalikele kui ka darma järgijatele.