Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/data04/users/k/kasupere/cmsimple/cms.php on line 33 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/data04/users/k/kasupere/cmsimple/functions.php on line 11 Pärnumaa kasupered - Meist
Pealeht > Meist

Meist

Mõni süda on teisest suurem

IGAS MAAILMANURGAS on igal ajal olnud peresid, kellele oma laste kasvatamine on mingil põhjusel raske või üle jõu käiv ülesanne. Väga erinevad on aga piirkondade võimalused neid lapsi aidata.

Eestis on läbi aegade olnud palju vanavanemaid, onusid ja tädisid, kes on oma lähedaste lapsed üles kasvatanud. Paljud lapsed on leidnud endale uue kodu hoolitsevate kasuvanemate juures. Viimase poolsajandi vältel on rohkesti juurde tulnud ka peresid, kus üks vanematest on kasuvanem.

Eelnimetatutest enam teevad inimesed, kes vaikselt ja kogu südamest pakuvad päriskodu paljudele eri vanuses poistele ja tüdrukutele. Vaatamata riigi tagasihoidlikule rahalisele toetusele hoolitsevad nad selle eest, et laste kõht täis, riided terved ja tuba soe oleks.

PALJUDEL NEIST lastest on erilised vajadused, mida on raske mõista nii õpetajatel, koolijuhtidel kui mõnelgi naabritädil või -onul. Selliste perede jaoks puudub toimiv nõustamissüsteem, kuid paljude laste õnneks on mõni süda lihtsalt teisest suurem.

KÕIGE ENAM TUGE on kasuvanemad saanud oma ühingu korraldatud koolitustelt ja ühisüritustelt.

Merike Kuivits
lastepsühholoog

Alammenüü

Design By Dotcomwebdesign.com Powered By CMSimple