Eestimaa looduses seljakoti ja telgiga

 

Esileht / Varustus / Telk
Telk
Lehe eesmärk
Matka planeerimine
Kaart
Marsruut ja vaatamisväärsused
Ööbimiskohad
Kasulik jutt
Igaühe õigus
Meditsiin
Vihma korral
Fakte Eesti looduse kohta
Varustus
Seljakott
Mida matkale kaasa võtta
Riietus
Söök, jook
Telk
Seljakoti pakkimine
Matkapäevikud
1. Helletades läbi Edela-Võrumaa metsade
2. Nurmenukutee viib mõistuse ehk mülkad ja paradiis Matsalus
3. Matk Setomaale
4. Liiapeksi-Aegviidu matkarada
5. Matk Otepää kõrgustikule (ja kaugemale)
6. Matk Vapramäe ja Vellavere maastikukaitsealale
7. Matk Missomaale
Soovitused (kuhu tuleks kindlasti minna)
Kohanimestik
Viited
Kontakt

Sarnaselt seljakotile on telk üks kallis asi. Ja ega ma ei valeta, kui ütlen, et see sõltub küllaltki ka inimese enda maitsest, milline telk talle meeldib ja milline mitte. Seetõttu ma ei hakkakski siin lehel telkidest pikalt heietama, vaid parem küsige lisainfot inimestelt, kellel teid huvitav telk juba olemas on. Kõige parem võimalus selleks on kasutada trip.ee foorumit. Samuti on päris põhjalik info telkide kohta üleüldiselt Hongi foorumis.

Lisaksin vaid nii palju, et telk peaks pidama vihma piisavalt hästi. Ise olen kasutanud Lafuma Acadia telki, mille vettpidavuseks on märgitud 2000mm - Eesti oludes päris hea telk minu meelest, "tavalist" vihma läbi ei lase vähemalt. Ja veel - mulle meeldib, kui öösel kott ja kõik asjad kenasti telgis sees on - seepärast mahub tavaliselt telki VÄHEM inimesi, kui telgi juhendis kirjas on. Nii et sellega tasub arvestada.

Nüüd viimasel aastal hankisin endale Coleman Nevada telgi. Pagan, see oli küll kallis, aga telk on see-eest tõesti nunnu! Suurepärane hingavus, sees mõnusad taskud... Üldse milline mõnus väljanägemine, ning - kokkupakituna nii mugavalt kompaktne! Väga mõnus telk tõesti.


Coleman Nevada

Ehkki ma pole Colemani telke väga palju näinud, siis ühel mu tuttaval metsanduse spetsil, kes ka terve aasta Eestit mööda ringi kõnnib, on ka just Colemani telk, aga temal on selline tunnel-tüüpi. Ta olevat sellega ka väga rahul.


Siin me oma Colemani telkidega oleme. Lõõdla järve kaldal.

 

Kirjutatud 2004-2005. aastal - Sulev Reisberg, kontakt sulev /ät\ insener . com