Aksel Randmer - Vibuklubi Meelis

Go to content

Main menu:

Aksel Randmer

MEIST
 

Aksel Randmer - meenutus elutööst    

Aksel Randmer lõpetas 1948. aastal Tallinna Kehakultuuritehnikumi I lennu. Kuni 1992. aastal pensionile jäämiseni töötas Ta sporditöötaja ja –aktivistina. Randmeril oli spordielu arendajana väga suur roll kogu Eesti jaoks.

1960. aastal tõi Randmer Pärnusse esimesed sportvibud, nooled ja märklehed. Sellega sai ühtlasi alguse ka Eesti vibusport. 1962. aastal valiti Aksel Randmer Eesti NSV Vibuspordi Föderatsiooni esimeheks. Selles ühiskondlikus ametis tegutses ta 15 aastat, sellele järgnenud aseesimehe ametis samuti 15 aastat. Olles kahekordse NSV Liidu vibulaskmise meistri, Müncheni olümpiamängudel osalenud Mati Vaikjärve treener, omistati A. Randmerile 1971. aastal Eesti NSV teenelise treeneri nimetus.- Aksel Randmer (Foto: Ants Liigus/Pärnu Postimees)      

Üle 30 aasta oli Randmer Pärnu vibulaskmise sektsiooni eestvedaja. Selle aja jooksul täitsid viis Pärnu vibulaskjat suurmeistri ja 18 meistersportlase nõuded, sealhulgas ka Aksel Randmer ise. Esmakordne osavõtt NSV Liidu rahvaste spartakiaadil 1971. aastal oli Eesti vibulaskuritele edukas: saavutati Ukraina järel teine koht võistkondlikus arvestuses ja 76 punkti.  Ükski teine ala 1971. aasta spatakiaadil niivõrd võimast saavutust ületada ei suutnud.

Hindame ka Aksel Randmeri osa spordi propageerimisel ja valgustamisel ajakirjanduses üle 50 aasta. Spordilehe ilmumisest 1957. aastal kuni lehe ilmumise lõpetamiseni oli Ta Spordilehe aktiivne korrespondent Pärnus, kajastades sporielu nii artiklite kui ka nende juurde kuuluvate fotodega. Samuti tegi ta koostööd nii Pärnu Postimehe kui ka selle eelkäijaga. Pärnu Linnavalitsus tunnustas Aksel Randmeri teeneid, autasustades teda 1998. aastal linna kõrgema autasu – vapimärgiga.

Kallis, lugupeetud treener ning tuntud sporditegelane Aksel Randmer lahkus 2009. aasta 16. oktoobril 86. eluaastal. Mälestus temast jääb alatiseks meie südametesse!


Pärnu vibusportlased


Meie sõbrad
 
 
Back to content | Back to main menu