Tagasi Terviselehele „Tahad elada kaua“

 

Lisa materjale helide kohta võib lugeda IV osa lõpus

 

 

Sissejuhatus

 

     Kaasaja lääne maailma inimese aju on pidevalt ülekoormatud igapäevase kiire elutempoga. Seetõttu üha rohkem ja rohkem inimesi on hakanud vaevlema stressi, depressiooni, ärevuse või unetuse käes. Ajud keelduvad vastu võtmast iga päev pidevalt suurenevat infotulva.  Inimesed ei oska ega suuda lõdvestuda. Puudub aeg, aga sama tihti ka tahe kehalisteks treeninguteks ning korralikuks puhkuseks. Inimesed on juba harjunud minema kergema vastupanu teed – esimeste vaevuste ilmnemisel jookstakse imeruttu kas arsti juurde või otse apteeki „päästvate“ tablettide järele. Samal ajal on maailmas olemas imepärased ja tõhusad alternatiivid – ilma igasuguse mürgise keemiata.

     Ühte sellist pakungi siin tutvumiseks. Selle alternatiivi puhul pole võimalik oma laiskust õigustada – pole aega … sest, kui ausalt järele mõelda, siis jääb ööpäeva sisse tohutu palju toiminguid, mida on võimalik teha kõrvaklapid peas, ning miks mitte igapäevaste toimingute saateks kuulata tervist turgutavaid meloodiaid. Ja see muusika kuulamise aeg/soov TULEKS leida, sest tervis on siiski tähtsam, kui kõik ülejäänud igapäevase elu komponendid.

 

                                                             Tutvuge ja nautige ühte osa doktor Jeffrey Thompsoni tohutust tööst.

 

     Jeffrey Thompson

jeff-thompson

Terve suure sarja heliplaatide autor - doktor Jeffrey Thompson on professionaalne muusik ja ravitseja, - alustas oma uuringuid muusika kasutamiseks raviotstarbel ja teadvuse seisundi muutmise saavutamiseks juba 1981 aastal.

Sellest ajast on tema poolt välja töötatud ja patenteeritud mitmeid muusika töötlemise tehnoloogiaid ja on antud välja ka terve rida muusikaalbumeid, mis on saavutanud suure rahvusvahelise tunnustuse ja mida väga laialdaselt kasutavad nii hüpnoterapeudid, psühholoogid, aga ka ravitsejad, et sukelduda teadvuse muutunud seisunditesse, et aidata inimestel lahti saada stressist ja normaliseerida und.

Oma sisult on selle seeria albumid - lummav kosmiline muusika, kuid eriline heli töötlemine teeb neid veel ka võimaks lõõgastumise, stressi vähendamise ja tervenemise vahendiks.

 

Teaduslikud uuringud on näidanud, et inimese aju on pidevas bioelektrilise aktiivsuse seisundis, kusjuures igale funktsionaalsele ja vaimsele seisundile vastab unikaalne selle aktiivsuse muster.

Teadlased jõudsid ootamatule tulemusele: inimese peaajus pole spetsiaalset muusikakeskust. 

Muusika töötlemisest võtavad osa laialiasetsevad piirkonnad kogu ajus. Kui muusika mängib, peakoore, väikeaju ja teiste ajustruktuuride aktiivsus tõuseb.

http://www.yugzone.ru/audio/music_mind.files/clux1-2.gif

 

Leiti, et rütmiline välismõju meeleorganitele (näiteks valgus vilgub või helide rütmid) sagedustel, mis on omased relaksatsioonile, unisusele, unele või loomingulisele impulsile (alfa, teeta, delta rütmid), toob kaasa unikaalse "vastukaja" peaajus, mis on omane vastavatele bioelektrilise aktiivsuse seisunditele.

 

Modulatsiooni tehnoloogia kasutamine võimaldab "sisse ehitada" erinevaid rütme väga erinevate helide (muusikariistad, inimeste hääled, looduslikud helid, jne) struktuuri  nii, et need rütmid pole enam ära tuntavad inimese teadvuse poolt, kuid jäävad mõjutama aju aktiivsust.

 

Meditatiivse muusika programmid, mille on loonud Dr J. Thompson, võib jagada järgmistesse kategooriatesse:

 

1) LOODUSLIKUD HELID JA MUUSIKA RELAKSATSIOONIKS
Need programmid on välja töötatud sügavaks relaksatsiooniks, stressi maha võtmiseks, tervenemiseks, endorfiinide taseme tõstmiseks, valu kontrolliks ja meditatiivsesse seisundisse viimiseks.

Igaüks neist on tehtud selleks, et Te võiksite organiseerida oma aju bioelektrilised potentsiaalid Teile vajalikus suunas ja saavutada soovitud seisund. 

 

2) KLASSIKALINE MUUSIKA JA PEAAJU LAINED
Need programmid kombineerivad endas klassikalist muusikat ja kaasaegse aju bioelektrilise potentsiaali organiseerimise kaasaegseid tehnoloogiaid. 

Klassikaliste teoste spetsiaalne valik, mis on suutelised initsieerima vajalikke emotsionaalseid seisundeid, koos kaasaegsete aju bioelektrilise potentsiaali organiseerimise kaasaegsete tehnoloogiatega võimaldasid luua unikaalse muusikateoste formaadi. 

 

3) TERVENEMINE JA ISIKULINE KASV
Kuus selle sarja programmi üldnimetuse all „ Psühhosensoorne Integratsioon“ nr. 1-6 algselt olid loodud spetsiaalselt psühhoterapeutidele ja kliinilistele hüpnotiseerijatele. See uus muusika tüüp, mille J. Thompson lõi Mittelineaarse muusika nime all – on ilma eristatavate meloodiliste liinide ja akordide vahetuseta. 

See on ette nähtud aju pehmeks vajumiseks teeta-seisundisse, kus saavutatakse maksimaalne empaatia terapeudi ja patsiendi vahel, mis märkimisväärselt suurendab terapeutilist efekti. See sari aitab saavutada emotsionaalset avatust ja laiendada enda ümbruse komforti. 

 

4) NASA KOSMILINE MUUSIKA
See on otseses mõistes «Ürgaja helid», mis on ülesse kirjutatud avakosmoses kosmoseaparaatidega Voyager 1 ja 2, kui nad läbisid päikesesüsteemi planeetide Jupiter, Saturn, Uraan ja Neptuun magnetvälju. 

Nad on väga sarnased sakraalsetele vaimulikele lauludele, tiibeti laulvatele karikatele, kalmaaride, delfiinide ja vaalade häältele. Uuringud näitasid, et need helid omavad produktiivset ja harmoniseerivat mõju meie sisemisele seisundile. Need sagedused on päikesetuule ja planeetide ionosfääri vastastikuse mõju tulemus. Elektromagnetilised võnked on üle viidus helideks, ja selgus, et nad asuvad kuuldavuse piirides (20-20000 Hz).

NASA nimetab neid «Akustilisteks laineteks», mis formeerivad tõelist «Sfääride muusikat».

 

5) "SAKRAALSED" KUJUNDID, MIS ON MATEMAATILISELT ÜLE KANTUD MUUSIKASSE
Dr J. Thompson oli esimene, kes lülitas heliteraapiasse kõige enam tuntud iidsed sakraalsed sümbolid viies nad täpsete matemaatiliste arvutuste abil helisagedusteks. Nende sageduste mõju ajule produtseerib bioelektriliste potentsiaalide pulseerimise, mis kutsub esile sügava meditatiivse seisundi. 

 

6) EKSTAATILISED SEISUNDID – SÜGAV MEDITATSIOON
Aju bioelektriliste potentsiaalide jaotumise uuringud näitasid sageduste jaotumise pildi erinevusi aju erinevate seisundite puhul. Uuringud keskuses „Center for Neuroacoustic Research“ tunnistavad ilmekalt, et sagedused, mis asuvad allpool delta-diapasooni assotsieeruvad ekstaatiliste seisunditega. Need sagedused said nimeks Epsilon.

Teised instituudid, mis on spetsialiseerunud aju elektrilise aktiivsuse uurimisele, näitasid, et sagedused, mis asuvad ülalpool beeta-diapasooni; vastavad samuti ekstraordinaarsetele seisunditele. Need sagedused said nimeks Gamma, Hüpergamma ja Lambda.

Erinevate religioonide adeptide sügavate meditatiivsete seisundite uurimine (Samadhi, Kirgastumine) fikseeris samuti spetsiifilised aju aktiivsuse vormid. 

Dr J. Thompson lõi heli töötlemise tehnoloogia, mis abistab inimesel esile kutsuda need ekstraordinaarsed aju seisundid. Ühe korrespondendi kergekäeliselt antud nimest saigi see tehnoloogia omale nimeks TEHNOŠAMANISM.

 

7) UNE PARANDAMINE
Vastavalt ühiskonna arengu tempo kasvule on üle kogu maailma märkimisväärselt kasvanud närvihäirete hulk, mis on seotud unehäiretega. 

Lõpuks ometi – võite ISE ennast aidata . Uuringud on näidanud, aju bioelektrilist aktiivsust, mis on seotud sügava delta-unega, milles esinevad isetervenemise või isetaastumise fenomenid –on võimalik esile kutsuda kuulates spetsiaalseid heliprogramme. Selles sarjas on küllaldaselt lai valik erinevaid muusikateoseid.

Viidi läbi nende programmide edukad kliinilised katsetused uneuuringu keskuses: Royal Ottowa Hospital Sleep Research Center, ja nende katsetuste tulemusi aktiivselt arutati USA rahvuslikus televisioonis tervelt kahe aasta jooksul. 

 

8) MÄLU JA ÕPPEVÕIME PARANDAMINE
Võimalik, et igaüks teist tahaks parandada oma mälu ja tõsta õppimisvõimet, et meie keerukal ajal säilitada vajalik kõrge positsioon. Uuringud on näidanud, et nii mälu, kui ka õppimine iseloomustatakse spetsiaalse aju bioelektriliste potentsiaalide pildiga ja spetsiifilise emotsionaalse seisundiga. 

Selle sarja audioprogrammid on konstrueeritud nii, et kuulaja aju pehmelt haaratakse iseloomulikku seisundisse, mis on seotud pikaajalise mäluga. «Ürgaja helid» kasutatakse selleks, et saavutada kõrgendatud tähelepanu seisund, ja spetsiaalne audiolindistuse 3- D moodus aitab «veenda» aju selle reaalsuses.

Sellisel viisil, see täpselt kaasaegsete tehnoloogiatega reguleeritud koordinatsioon võimaldab Teil laiendada oma õppimisvõimet ja jätta meelde kõik, mis vajalik. 

 

9) MAKSIMAALNE EFEKTIIVSUS
Me kõik püüdleme täiuslikkuse poole. Mõnikord me märkame, et saime ülesandega hakkama, millega me esialgu poleks suutnud uskuda, kuidas oleks võimalik hakkama saada. Kui see on juhtunud ka Teiega, siis võtke vastu mu puhtsüdamlik õnnitlus! 

Selle sarja audioprogrammides Te leiate muusikat ja spetsiaalseid helisid, mis on kombineeritud erilisel viisil, et aidata Teil laiendada oma loomevõimet, võimet lahendada probleeme, aga ka vähendada stressi taset. Aju efektiivsuse maksimaalne tase paljudel assotsieerub «Lendamise» seisundiga.

Selle sarja programmid aitavad teil saavutada «Lendamise» seisundit, olgu Te siis spordisaalis trennis või mingi korporatiivse ajurünnaku all.

 

SOOVITUSI (materjali mahukuse tõtt minu siinsel lehel kõiki lugusid kuulata ei saa, kuid saate viite/nime/suuna, mida iseseisvalt internetist edasi otsida):

Nendele, kes armastavad suurepärast rahulikku muusikat ümbritseva looduse häältega ja aju kerget stimuleerimist:

* Brainwave Suite
* Child of a Dream
* Egg of Time
* Isle of Skye
* Music for Brainwave Massage
* Theta Meditation System

 

Nendele, kes eelistavad muusikalist fooni tegevuse ajal, mis vajab keskendumist (õppimine, vaimne töö):

* Alpha Relaxation System
* Brainwave Symphony
* Celestial Dolphin
* Dolphin Touch
* Song of Earth

 

Nendele, kes vajavad tervenemist, emotsioonide balansseerimist, enda isiku arendamist:

* Brainwave Suite
* Brainwave Journey
* Delta Sleep System
* Healing Mind System
* Music for Brainwave Massage
* PsychoSensory Integration #1
* PsychoSensory Integration #2
* PsychoSensory Integration #3
* PsychoSensory Integration #5
* PsychoSensory Integration #6

 

Nendele, kes vajavad abi visualiseerimise juhtimises, unenägude laiendamises, keha, hinge ja teadvuse harmoniseerimises:

* Brainwave Journey
* Windows

 

Nendele, kes huvituvad teadvuse rännakutest enda MINA sügavustesse:

* Celestial Love Songs (See programm kujutab endast kollaaži kõikidest kosmilistest teostest)
* Jupiter
* Miranda
* Neptune
* Rings of Uranus
* Saturn
* Saturn's Rings
* Space Sound Music
* Sphere of IO
* Uranus
* Voice of Earth

 

«Edasijõudnud» mediteerijate jaoks, kes otsivad iidseid sakraalseid tehnoloogiaid, et süvendada enda hingelist kogemust, mediteerimist ja palveid:

* Sonic Sri Yantra
* Sonic Labyrinth

 

«Edasijõudnud» mediteerijate jaoks, kes otsivad kaasaegseid tehnoloogiaid, et süvendada enda hingelist kogemust, mediteerimist ja palveid:

* Awakened Mind System 1,2 (Nendes programmides kasutatakse tehnoloogiaid, mis aitavad saavutada aju seisundi kirgastumist),
*Brainwave Suite ( Alpha / Theta , «Aju selginenud seisund»)
*Brainwave Journey (Hinge rännak, « Aju selginenud seisund »)
*Epsilon
*Gamma
*HyperGamma
*Lambda

* PsychoSensory Integration #5
* Sonic Sri Yantra
* Sonic Labyrinth
* Theta Meditation System

 

Nendele, kes raskustega uinub või/ja piinleb unetusega:

* Delta Sleep System
* Ambient Music for Sleep
* Brainwave Suite (Delta)
* Brainwave Journey - ( Keha rännak - Track 2)
* Celestial Dolphin
* Classical Music for Sleep
* Natural Music for Sleep
* PsychoSensory Integration #4
* Song of Earth

 

Nendele, kes soovivad parandada enda võimeid ja kontsentratsiooni, parandada mälu, tähelepanu, õppimisvõimet ja kes armastavad rahulikku muusikat:

* Focus/Concentration
* Memory/Learning
* Brainwave Symphony (#1 Beta & #2 - Alpha)

 

Nendele, kes soovivad vähendada stressi, laiendada loovust, parandada probleemide lahendamise võimet ja saavutada isikuline täiuslikkus:

* Theta Meditation System
* Brainwave Suite: (#3 Theta)
* Brainwave Journey: (#3 – Südame rännak - Track 2)
* Creative Mind System

 

Kuna ise ei jõua kõiki faile iga päev üle kontrollida või kuulata, ja kui mõnda lugu ei saa ei kuulata, siis tõrgetest paluksin teatada siia

 

image004.gif

Meele äratamise süsteem
Kui te kuulate nende plaatide salvestusi, teie oma mõtlemine hakkab järgima meelte ärkamist, aidates teil tunnetada selle teadvuse seisundi eeliseid.


Plaat 1:  Sisemise ärkamine, loovuse potentsiaali suurenemine, taju ja tähelepanu tugevnemine, tarkuse ärkamine.

Plaat 2:  Dünaamiline ärkamine, meditatsiooni, intuitsiooni ja taju süvenemine, tervis ja noorenemine.
      Meele avamine 1                 Meele avamine 2

image005.jpg

Loova mõtlemise süsteem

Loova Mõtlemise Süsteemi kasutamine aitab teil siseneda oma alateadvuse uude loomingulisse mõõtmesse,  aitab loovalt probleeme lahendada.

(2 plaati)   Meele loovus 1

                   Meele loovus 2

 

 

 

 

 

 

image006.jpg

Meelte taastumise süsteem

See on spetsiifiline teadvuse seisund, kui teie keha on kõige enam valmis tervenemiseks, lõdvestuseks ja elustumiseks. Samal ajal, kui ainevahetus aeglustub, kõik Teie keha ressursid on suunatud lõdvestumiseks, tervenemiseks ja taastumiseks. Vaimsete võimete uurimine ja töö patsientidega paljude aastate jooksul näitasid, et see taastumise seisund on tihedalt seotud kindla mõttelaadiga.
(Meele ravi 1-1) (Meele ravi 1-2)

(Meele ravi 2-1) (Meele ravi 2-2)

 

 

 

 

image038.jpg

 

Sügava lõõgastumise süsteem 2.0

Helivoolud DELTA lainetega nendel plaatidel - mitme aasta katsetuste tulemus mõtlemise elektroonilise kontrolli alal.

Käesoleval ajal, rohkem kui 26 riigi elukutselised kasutavad muusikavoolu, mis on loodud kõrgtehnoloogiaga, sügavaks lõõgastuseks. Kokku kaks plaati:

(Delta uni 1)

(Delta uni 2)

 

 

 

 

image010.jpg

Meditatsioonisüsteem Gamma   
(2 plaati)
      Gamma 1  

                  Gamma 2                     

               Tegus muusika mediteerijatele.

Hüpergamma

(2 plaati)       H-Gamma 1

                      H-Gamma 2

 

 

 

 

 

 

 

Alfa, Beeta ja Delta laineid aju mõjutamiseks tutvustan plaadiseeria                     „Ajulaine sümfoonia“ kaudu   

Teeta laineid „Ajulaine süit“kaudu

 

http://content.answers.com/main/content/img/amg/classical_albums/cov200/cl500/l503/l50304ya3e8.jpg

Alfa  (11 lugu)

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

 

image043.jpg

Beeta    (9 lugu) 

    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

 

http://content.answers.com/main/content/img/amg/classical_albums/cov200/cl500/l503/l50301axo59.jpg

Delta  (12 lugu) 

   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

 

image012.jpg

Loovus ja Inspiratsioon

Arusaamine ja Intuitsioon

 

image013.jpg

image045.jpg

image014.jpg

image026.jpg

Tukastus 10 min.

Tukastus 20 min.

Tukastus 30 min.

Linnulaul päikesetõusul                              

Unine Ookean

Unine vihm

 

Albumid:

image028.jpg

  (Unistuse laps).

See plaat on kümne aasta (1981-1991) uuringute tulemus inimeste hüvanguks helide ja muusika kasutamise alal. Selle kompositsioonid on kirjutatud Louise Hay  poolt 1991.a. jaanuaris organiseeritud konverentsi "Visions of the Future" jaoks. Antud albumi helidel on mitmetasandiline sageduslik struktuur, mis resoneerib lainetega inimese ajus ja kutsub kuulamisel esile sügava rahu seisundi. Mõned neist (looduse, etniliste muusikariistade, päikesesüsteemi planeetide helid) on töödeldud erilise tehnoloogia abil, nimetusega “esmane töötlus” (Primordial Processing). Neid võib tunnetada ainult alateadvuse tasandil ja nad osutavad soodsat mõju inimese organismile. Peale selle, salvestamise protsessis on kasutatud 3-mõõtmelise heli laiendamise süsteemi, seetõttu oleks soovitav kuulata antud albumit hea stereokanalite eristamisega (kõige parem stereo kõrvaklappidega).

 

image031.jpg

  (Taevane saar).

See plaat on Dr J. Thompsoni esimese viie aasta (1981-1986)  eksperimentaalsete uuringute tulemus teadvuse muudetud seisundite alal, mis loodavad mitmetasandilise pulsatsiooni abil muusikas. 
Teaduslikest uuringutest on teada, et sõltuvalt inimese seisundist, tema ajus domineerivad kindlat tüüpi lained. Näiteks, alfa-lained (7-13 Hz) on seotud meeldiva lõdvestuse, rahu ja rahuldatuse seisundiga; teeta-lained (3,5-7 Hz) – intuitiivse vaimuvälgatusega, loova fantaasia ja inspiratsiooni lennuga. Heli modulatsioon alfa/teeta lainete diapasoonis ja nende harmoonia kutsuvad esile vastukaja analoogilistel sagedustel kuulaja ajudes, mis oligi kasutatud J. Thompsoni poolt antud albumi loomisel. Selles on kasutatud kolm modulatsiooni tüüpi, diapasoonis 3,5 kuni 13 Hz:
а) üksikute helide otsene sageduslik modulatsioon;
b) modulatsioon, mis tekib erinevate helide omavahelisel vastastikusel mõjul;
c) modulatsioon, mis tekib helide vastastikusel mõjul erinevates stereokanalites (seetõttu on parim kuulata plaati stereo kõrvaklappidega).

 

image033.jpg

   (Aja muna).

See plaat on üheksa aasta (1981-1990) katkestamatute uuringute tulemus inimeste emotsionaalse elu parandamiseks helide ja muusika abil. Kuulake seda vaikses hämaras ruumis suletud silmadega ja stereo kõrvaklappidega. Igal Teie poolt kuuldaval helil on mitmetasandiline sageduslik struktuur, mis resoneerib inimese aju lainetega ja kutsub kuulamisel esile sügava rahu seisundi. Mõned helidest on loodud eri tehnoloogia abil, nimetusega “esmane töötlus” (Primordial Processing). Selle moodusega on töödeldud järgmised helide tüübid:
• inimese keha helid – hingamine, südamelöögid jne.
• looduse hääled – delfiinid, tuul, vesi jne..
• tiibeti karikad, kellukesed, gongid
• jaapani flööt
• Päikesesüsteemi planeetide helid
Paljud nendest helidest on töödeldud sellisel viisil, et neid saab vastu võtta ainult alateadvuse tasandil. See kutsub esile vastukaja sügava lõdvestuse ja organismi taastumise kujul. Viimane kompositsioon (LOUISE 1990) on spetsiaalselt kirjutatud Louise Hay  poolt organiseeritud konverentsi “90-ndate tervendamine” jaoks.

 

image056.jpg

   (Aknad).

Antud album sisaldab kõige tuntumaid kompositsioone avalikest kontsertidest, mida on andnud Dr Jeffrey Thompson ja Victor Zirak Grande Madre Mountain-is, Southern California-s, 1989 aasta talvise pööripäeva ajal. Selle seeria kontsertide baasil asub idee "põimida" muusikasse spetsiaalseid helisagedusi, mis soodustavad relaksatsiooni koos "emalike" looduslike helidega, mis omakorda summaarselt soodustavad kuulajate aju aktiivsuse sünkroniseerimist "kollektiivse teadvuse" ilmingutega. See album on esmajärjekorras ette nähtud nendele, kes soovivad tõsiselt endaga tegeleda. Tänu võimele luua sügava lõdvestuse ja sisemise rahu seisund, on tal üle maailma väljateenitud populaarsus professionaalsete psühholoogide, hüpnoterapeutide ja arstide juures.

 

image058.jpg

   (Delfiini puudutus).

See on ettekujuteldav rännak merede sügavusse koos delfiinidega. Selle albumi helid (delfiinide, lindude, vee, mere ja inimeste hääled) — omavad erilist, mitmetasandilist sageduslikku spektrit, mis soodustavad sügavat relaksatsiooni ja stressi maha võtmist. Paljud neist on töödeldud eesmärgiga luua spetsiaalne stereoefekt, seetõttu on soovitav kuulata “Delfiini puudutust” hea kanalite eristamisega (kõige parem stereo kõrvaklappidega). Veel üks tehnika, mida on kasutatud selle albumi salvestamisel — see on “Primordial Processing” (põline ümbertöötlus). See unikaalne tehnika jätab ainult selle helide osa, mida tunnetatakse vaid alateadvuse tasandil, mis kokkuvõttes annab sügava lõdvestuse ja organismi taastumise. “Delfiini puudutuse” kuulamiseks valige vaikne mõnus koht pehme valgustusega. Kuulake seda poolsuletud silmadega, mõelge millestki meeldivast, lõdvestuge — ja Te sukeldute oma aju iidsesse merre, kus tunnetate sidet KÕIKSUSEGA.

 

image060.jpg

(Taevane delfiin).

Kuulates seda loomingut, Te kandute mere sügavusest päikesesüsteemi kaugetesse nurkadesse. Delfiinide laul ja vestlused üllatavalt harmoniseerivad planeetide ja kuu helidega. Mõned salvestused, mis on tehtud NASA kosmoselaevadega "Voyager-1" ja "Voyager-2" kõige väiksema Jupiteri kaaslase "Io" lähedal meenutavad hämmastavalt täpselt delfiinide laulu. Uuringud on näidanud, et need helid osutavad sügavat mõju alateadvusele, sünnitades seal transspersonaalsed läbielamised millestki üheaegselt lähedasest ja kaugest.

 

 

 

 

 

 


      Et mitte olla liialt ühekülgne, tuleks märkida, et  siin ülaltoodu puudutab põhiliselt ainult ühte - kaasaja kõige tuntumat erimuusika loojat, kuid, nagu  ma mainisin oma terviselehe „Tahad elada kaua“  IV osa lõpus …. on muusika kasutamine tervislikel eesmärkidel juba väga vana ja laialdaselt levinud suund. 

     Üks sellise muusika looja oli Mozart. Tema küll ise ei teadnud oma muusika lisatoimest, kuid hilisemad uurijad-teadlased on seda hakanud laialdaselt ära kasutama spetsiaalsete muusikakomplektide koostamiseks.  On loodud erinevatest meloodiatest kokku pandud plaate – rasedale naisele ja/või imikule, või emale lapsega, või teismelisele noorukile jne.

Aga meile,  keskmisele Mikule-Mannile, kõlbaksid väga hästi ka sellised paketid Mozarti muusikast:

-           Organismi jõuvarude taastamiseks – näiteks, lood: 1, 2, 3, 4 , 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14

-          Lõdvestamiseks. Nagu olen oma peamisel kodulehel maininud, siis ILMA lõdvestusoskuseta pole erilist lootust ka tervise parandamiseks. Lõdvestada aitavad: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13

 

      Värskemad, kui Mozarti lood, kuid ka väga populaarsed on, näiteks: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,  sest usutakse, et sellised meloodiad on väga kasulikud igasuguste ärevushoogude puhul  hinges harmoonia ja rahu saavutamiseks.  

 

 

 

      Põhiline tervistavas muusikas on looduse hääled – tuule undamine, lainete loksumine, puulehtede sahin, vihmapiiskade kukkumine, lindude laul, loomade hääled, aga ka mitmed ürgsed rahvuspillid.

 Heli – see pole midagi muud, kui vibratsioon, mis on muutunud kuuldavaks. Kui meie kuulmine oleks võimeline vastu võtma kogu helispektrit kõikidel sagedustel ja igasugusel tugevusel, siis me kuuleksime ka lillede, taimede, mägede ja orgude, taeva ja tähtede … muusikat, ja isegi omaenese keha sümfooniat.

       Kaasaja teaduse saavutused kinnitavad, et müstikud ja targad kõikidest vanadest kultuuridest on seda tunnetanud ja ka kasutanud inimese teadvuse avardamiseks, harmoniseerimiseks ning ka tervendamiseks. Teadus kinnitab, et kogu kosmos meie ümber kiirgab helilaineid – muidugi on nad erinevate sagedustega ja erinevate toonidega, oma eriliste vibratsioonidega.

Niisiis, näiteks, hapniku prootonid ja neutronid vibreerivad oma gamma diapasoonis, kuid, kui taimedes valgusest ja keemilistest elementidest moodustub elus klorofüll, siis kostuvad juba akordid. Iga lill ja iga rohukõrs aasal laulab oma  isiklikku laulu, ning need laulud peavad olema omavahel harmoonias, muidu poleks neil võimalik kasvada koos ühel aasal.  Ja looduses on küllalt näiteid, kus mõned taimeliigid ei suuda mitmete teiste kõrval eksisteerida – nende muusikas puudub omavaheline harmoonia.

Palju informatsiooni taimedest on teadlased saanud fotoakustilise spektroskoopiaga. Näiteks, selle abiga on teadlased registreerinud riisiidu vibratsiooni, mille kuuldavaks tehtud heli oma olemuselt meenutab orelit.

       Ka inimeste loodud muusika püüab jäljendada looduse helisid, et saada sealt eluenergiat. Kuid mitte iga muusika ei kõlba selleks eesmärgiks. Enamusel meist on küllalt kogemusi, et teada, millisel tohutul määral erinevad tunded, mis on  esile kutsutud erinevaid meloodiaid kuulates. Muusika võib meid rahustada, andes tasakaalu ja harmoonia, mõjuda aktiveerivalt või innustavalt,  kuid võib esile kutsuda ka ärritust, agressiivsust, mahasurutust või abitust.

       Eri tüüpi muusika mõju on demonstreeritud paljudes eksperimentides selleks välja valitud loomade või taimedega. Kanad, olles klassikalise muusika  atmosfääris, annavad rohkem mune, lehmad annavad rohkem piima, kuid rokk-muusika mõjusfääris munade ja piima toodang järsult kahaneb.

      Taimed, mis on pikalt olnud rokk-muusika mõju all, on kiduraks jäänud ja võimaluse piires maksimaalselt ennast ära pööranud valjuhääldajatest. Kuid klassikalisele muusikale on nad kohe reageerinud kiire kasvuga, viljakuse suurenemisega, tunduvalt suuremaga, kui seda oli kontrollgrupi taimedel, mis kasvasid ilma muusikata. 
      Mõningad taimed olid suutelised ennast pöörama kuni 35 kraadi kõlarite/heliallika poole. Eriti positiivne mõju oli meloodiatel, mis olid mängitud India keelpillil
Sitar. Selle pilli puhul taimed pöörasid ennast kuni 60 kraadi kõlarite poole. Ja taimed, mis olid kõlaritele ligemal, isegi põimisid ennast kõlarite ümber, nagu oleksid soovinud ühineda selle muusika allikaga.

Folk- ja kantrimuusika jättis taimed neutraalseks, nende arengus polnud mitte midagi erinevat, võrreldes kontrollgrupiga.

       Ärge unustage, et KÕIK see, mis puudutab taimi või loomi, see puudutab ka inimest. Kui me tahame aktiveerida ja harmoniseerida oma energiakeskused muusika abil, peame selle muusika hoolikalt ka valima.  Siin ilmnebki jälle üks looduse paradoksidest. Näe, ilma mõistuseta taimed üritavad vältida kahjulikku muusikat, kuid INIMENE, olles „ISE TARK“, temale kõlbab ju kõik. Suurima mõnu ja innuga jälgitakse üle maailma igasuguseid „Edetabeleid“, kuid pärast ei jõuta ära imestada, miks AD ja muud tabletid on muutunud elu igapäevaseks osaks.

 

       Veel mõningaid valikute näiteid:

Hiina Tsiguni praktiseerides (näiteks, minu kodulehe „Vaikne istumine“) võiks kaasas käia taoline muusika:  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

 

Joogide „Savasana“ harjutust tehes (minu kodulehes eraldi lõik Savasanast), võiks kaasneda taoline muusika:  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Kui tahate istuda „Lootose asendis“ ja mediteerida, siis võite vastava muusikaga kaasa aidata eraldi iga oma Chakra aktiveerimisele (ja Kundalini äratamisele),  alustades kõige alumisest chakrast, tõustes järjest kõrgemale läbi kõigi 7 chakra, kuni lõpuks avate oma pea kohal „lootose õie“:    1. Muladhara (magav Kundalini), 2.  Svadhisthana (põrn), 3. Manipura (päikesepõimik, 4. Anahata (süda), 5. Vishudta (kõri), 6. Ajna (kolmas silm), 7. Sahasrara (kroon).  

 

Kui teete harjutust „Päikesetervitus“, võiks sellega kaasneda ka muusika „Päikesetervitus“.

 

Mediteerimise võiks lõpetada hindude poolt maailmale antud nüüdseks kõige tuntuma ja energiat andvama mantraga AUM (OM),  saateks helid: 1, 2 või 3

 

 

 

Otsige ja leidke endale oma lemmikmeloodiad!

      Kokkuvõtteks – minu arust  muusikateraapia maailm on praktiliselt võttes piiramatute võimalustega valdkond , kusjuures kõikidest teraapia vormidest on ta KÕIGE MEELDIVAM ja kõige vähem energiat nõudev!

 

Tagasi terviselehele „Tahad elada kaua“                                

 

Website counter