KODUKAS

Neljapäev,
09. Juuli 2020

MAAILMA LOOMINE
MAAILMA LOOMINE

See on üks vana-vana jutustus maailma loomisest ja algab nii.

Kui meie juudi soost luuletaja Moosese kirjatööde kogus sorime, võime sealt leida kategoorilise kirjelduse maailma loomise kohta. Mooses tõendab, et maailm on pisut üle kahetuhande aasta vana. See aga ei ole tõsi. Maailm on palju vanem. Seda võivad vande ja sõimuga kinnitada paljud Pärnumaa müürissepad, kes ehitusmeistri Päumeri juhatusel maailma loomisest osa on võtnud. Seda sama võib öelda ka üks Tartumaa ämmamoor, kes maakera nabade kohaleseadmist oma käega on toimetanud.

Maakera tehti seitsme tööpäevaga valmis.

Esimesel päeval seati professor ABC juhatusel taeva tähestik korda ja määriti maakera teljed veega sisse. Siis hakati telgedele meridiaanide niitisid kerima ja maakera kuduma.

Teisel päeval hakati inimest tegema. Algul tehti üks ja see oli mees aga tal oli siin palja maa peal väga igav. Siis hakati mehele seltsiks naist tegema. Kuna aga mehe peale kulutati kogu materjal ära, pidi naise tegemine sootuks ära jääma, kui poleks olnud üht tarka meest kes tegi mehe väheke väiksemaks. Nimelt tegi ta naise mehe külje luust.

Kolmandamal päeval kasvatati mets ja saadeti sinna ilma kindla elukutseta inimesed puid raiuma.

Neljandamal päeval ehitati koorelahutamis masin. Siis lahutati kirikud riigist, riigiviin samagonnist ja Ants Koskva oma naisest.

Viiendamal päeval tehti kalifeepüksid, hoburaudtee, nahksillad, punnivinnad, riigi- ja linnavolinikud ja igasugused une-näod.

Kuuendamal päeval tehti aga tükk tubli tööd - valmistati ministrid. Seitsmendamal päeval, kui need tööd valmis saivad, peeti siis pidusid söömingute, joomingute, trallingute ja kukerpallingutega.

Kui kõik need tööd valmis saivad, kuulutati maakera iseseisvaks ning rippuvaks keraks ja ta astus taevakehade liitu.

See oleks siis maakera sündimise loost lühidalt kõik. Aga muidu on maakera 450 000 000 x 500 000 000 m² korda suurem kui Raekoja kella numbrilaud vana-aasta viimasel päeval.

Maakera südames töötab ühe korraliku hobusejõuline mootor, mis sunnib maakera vahetpidamata keerlema. Selle keerlemise toimel tekivad maakeral igasugu keerulised olukorrad ja rahakursi ning talse võnkumised. Maakera on maajagamise komisjoni poolt jagatud kuude ossa. Need on: Euroopa, mis asus Tallinnas Viru tänaval, Aafrika, Austraalia, Aasia, Ameerika ja Rapla. Peale selle on maakeral veel kaks naba ja palju teisi liikmeid, mis peamiselt Tallinna on koondatud, nagu Toompea, Vanaturukael, Lühike-ja Pikkjalg ja Linda nisa.

Maakera kõige suuremad kompanjonid on päike ja kuu. Neil on omavaheline leping sõlmitud, mille põhjal nad astronoomilise revisjoni puhul üksteist varjutavad ja sellega kõik segased jäljed kinni katavad.

Peale selle on nad kõik omavahel veel kaubavahetuses: Päikeselt saab maakera valgustust päikesepisteid ja päikesevanne. Kuult aga kuuplaani, kuupalka ja kuutõbi.

Päike on samasugune kera, nagu maagi, ainult selle vahega et tal pole särki seljas ega ka kuube. Sellepärast ei ela seal ka ühtegi moraalitundega mõistlikku inimest, väljaarvatud mõned häbitud päevavargad, kes seal siis päikesekullaga spekuleerivad.

Kuu on ka kera, ainult täiesti pime indiviid. Et tal endal midagi ei ole, elab ta päikeselt saadud abirahaga. Et ta aga tuntud julge elumees on siis raiskab ka sellegi natukese igal öösel armastajate peale ära. Ta enda pale paistab nii auke ja muhke täis olevat. Astronoomiliste arstide arvates vaevleb kuu kurjas tõves!!!

Lähimal ajal on plaanis kõigi taevakehade peale komisjonid saata, kes siis iga asja kohta sealt selge pildi saavad. Elumees kuu peal juba komisjonid on tegutsenud ja tegutsevad veelgi.

Reklaam

Mölamaffia

Estprog

Kodus ja Võõrsil

Copyright © 2003-2006 Stemugram

1 külastaja