Tänane kuupäev:
Viimati muudetud: 26.03.2003

Raskete nakkushaiguste ravimine ülisuurte C-vitamiini doosidega.

Raskeid nakkus- ja viirushaigusi saab edukalt ravida ülisuurte C-vitamiini doosidega, kusjuures paremaid tulemusi saavutatakse, kui C-vitamiin manustatakse veenisiseselt.
Selline ülisuurtes kogustes C-vitamiini manustamine on tõestatult inimesele ohutu. Levinud müüt, et C-vitamiin põhjustab neerukive, ei vasta tõele (Pauling, Klenner, Cameron jt)

Esimesena arendas seda teooriat 1960tel aastatel maailmakuulus USA keemik Linus Pauling (ainuke inimene, kellele tema eluajal on antud 2 personaalset Nobeli preemiat).
Esimene Paulingi raamat “Vitamin C and the Common Cold” ilmus 1970 a.
1986 a ilmunud bestseller "How to Live Longer and Feel Better” käsitleb südamehaiguste, vähi, suhkruhaiguse jm ravimist C-vitamiiniga (askorbiinhape, soodiumaskorbaat või kaltsiumaskorbaat). Paulingi teooria kohaselt on C-vitamiini puudus organismis suure osa haiguste põhjustajaks, seega on need haigused ka kergelt välditavad. Pauling ise elas 93 (1901-1994) aastaseks ning vastavalt oma teooriale võttis iga päev ülisuure doosi C-vitamiini.

Pauling väidab, et enamus loomadest sünteesib oma maksas ise endile vajaliku C-vitamiini proportsionaalselt oma kaalule. See omadus puudub inimestel, ahvidel ja näiteks ka merisigadel. Keskmise inimese kohta ümberarvestatuna oleksid C-vitamiini kogused 10-12 g (10-12 000mg) päevas. Rottidelt ümberarvestatuna 4g päevas rahuliku elu puhul ja kuni 15g stressi korral.
Profülaktikaks soovitab Pauling täiskasvanutel võtta vähemalt 2-3 gr (2000-3000mg) C-vitamiini päevas. Rohkem kasu toob tervisele aga 4 või isegi 6 g (4000-6000mg) päevas. Vanematele inimestele soovitab Pauling suuremat doosi kui noorematele. C-vitamiini võiks võtta kas ühe suure doosina või jaotatuna kolme korra peale päevas.
Üldiselt soovitab ta suurendada doosi kõigepelt kuni kõhulahtisuseni (mida pole vaja peljata, sest see aitab lihtsalt organismist jääkaineid eemaldada). Edaspidi võtta päevas veidi alla selle doosi, mis põhjustas kõhulahtisuse.
See oleks iga inimese jaoks tema õige doos parima tervise saavutamiseks.
Külmetushaiguste puhul soovitab Pauling esimeste sümptomite ilmnemisel võtta 1-2g (1000-2000mg) C-vitamiini. Kui tund aega hiljem sümptomid veel püsivad ehk siis kui teie nina veel jookseb, te aevastate või teil on külmavärinad, siis võtke järgmine 1-2g C-vitamiini. Seda võib teha iga tund kuni sümptomite kadumiseni. Enamus inimesi saab selle ravimeetodiga külmetushaigusest jagu mõne tunniga.
Südamehaiguste ennetamiseks soovitab Pauling 3-6g C-vitamiini ja 1-2g lüsiini (aminohape) päevas. Neile, kel on juba olnud südameatakk või insult, soovitab Pauling vähemalt 6g C-vitamiini ja 4-6g lüsiini päevas.
Lastele võib anda anda 1000mg iga vanuse aasta kohta kuni 10 aastani.
Vältimaks suure koguse kapslite neelamist, võib kapslite sisu lahustada kuumas vees või kasutada pulbrilist C-vitamiini.


Paulingi viimased intervjuud haiguste ravimisest C-vitamiiniga.
http://www.corvalliscommunitypages.com/Americas/
http://www.internetwks.com/pauling/lastpinv.html

Meditsiinimaailm on Paulingi uurimust kõik see 30 aastat kas lihtsalt ignoreerinud või püüdnud kõikvõimalike vahenditega ümber lükata.
Artikkel C-vitamiinist ja rinnavähist. Kuidas Paulingi uuringuid vääralt kontrolliti.
http://www.healthy.net/asp/templates/article.asp?PageType=article&ID=1243

Cvit pikendab eluiga 6 aastat. Jälle poliitikast.
http://www.healthresearchbooks.com/articles/vitamin_c.htm
C-vitamiinist ja vähipoliitikast. Vähihaige on vähiliitude ja ravimifirmade lüpsilehm ja sissetulekuallikas.
http://www.laleva.cc/supplements/vitc_cancer.html
Alles viimastel aastatel on ilmunud uuringuid, mis tõestavad ühe või teise Paulingi väite õigsust.
http://naturalhealthline.com/newsletter/15feb01/linus.htm


Hiljuti ilmus Thomas E. Levy, M.D., J.D. “Vitamin C, Infectious Diseases, and Toxins: Curing the Incurable” (saadaval ka www.amazon.com).Tuginedes rohkem kui 1200 meditsiini-ja teaduskirjanduses ilmunud artiklile, näitab dr. Levy, et lastehalvatust (polio), hepatiiti ja entsefaliiti on korduvalt edukalt ravitud veenisisese C-vitamiiniga. Ta märgib, et suured doosid suukaudset C-vitamiini võivad ära hoida mitmeid infektsioone, kuid juba nakatunult tuleks C-vitamiini kanda otse verre.
Dr.Levy tsiteerib allikaid, kus väidetakse, et veenisiseste ülisuurte dooside C-vitamiiniga (kuni 300 000 mg päevas) on täielikult välja ravitud kaugelearenenud teetanust, seenemürgitust, maohammustuse mürgitust, pliimürgistust, jne Autori sõnul on piisavalt teaduslikku tõestust, et C-vitamiin tuleb ideaalselt toime raskete toksiine tootvate nakkushaigustega (difteeria, teetanus, läkaköha).
Dr.Levy raamatust
http://www.healthy.net/asp/templates/news.asp?Id=6108
http://www.positivehealth.com/Reviews/books/levy84.htm
http://www.whale.to/a/levy.html
http://yost.com/Health/thomas-letter.html
Dr.Levy artikkel “Bioterrorismist, ilma vaktsineerimise ja antibiootikumideta”. Konkreetsed doosid ravimiseks. Kirjeldab dr. Klenneri tööd, kes aastaid ravis C-vitamiini megadoosidega poliot, difteeriat, teetanust. Klenner kasutas doose isegi kuni 700mg/kg kehakaalu kohta mitu korda päevas ning tema haiged paranesid peaegu 100%liselt.
http://orthomed.com/levy.htm


Dr.Klenneri artikkel oma ravimeetodist Ta kirjeldab ravivõtteid ja annab täpsed doosid:
Viiruseline entsefaliit, põletused, rasedus, mao-ja putukahammustused, neerukivid, suhkruhaigus, operatsioonid, barbituraadimürgitus, teetanus, viiruseline hepatiit, lastehalvatus, jne
C-vitamiini kasutatakse kui antibiootikumi. Veenisisene doos C-vitamiini 350 mg kuni 1200 mg kehakaalu kg kohta.Täpset annustamist vt artiklist.
http://Yost.com/health/klenner/klenner-1971.html
Dr. Klenneri artikkel lastehalvatuse (polio) ja teiste raskete viirushaiguste ravimisest C-vitamiiniga. 1948a North-Carolina (USA) polioepideemia ajal ravis Klenner 3-5 päevga täiesti terveks 60st patsiendist 60!
http://orthomed.com/polio.htm


Materjale/artikleid C-vitamiini kohta
Ascorbate Web. Artiklid haiguste, autorite, aastate jne kaupa
http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/
Vitamin C Foundation..Lingid.
http://VitaminCFoundation.org/

Uuemad uuringud C-vitamiini kohta
http://www.vitacost.com/science/MedStudies/VitaminC.html
Paulingi teaduslikud publikatsioonid C-vitamiini teemadel
http://www.ncbi.nlm.nih.gov:80/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&dispmax=50&list_uids=1962578,2147514

  Kontakt: vaktsineerimisest@hot.ee