Tänane kuupäev:
Viimati muudetud: 26.03.2003
 

Tuberkuloosist ja BCG vaktsiinist.

Tuberkuloosi vaktsiin BCG on ebaefektiivne ja vananenud.
Uus tuberkuloosi vaktsiin on tulekul.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/1818065.stm

Stanfordi ülikooli uuring tõestab BCG ebaefektiivsust.
http://mednews.stanford.edu/news_releases_html/1997/sepreleases/tbvacc.html

BCG vaktsiini kõrvalmõjud. Artiklite ja uuringute loetelu.
http://www.whale.to/vaccines/bcg.html

Tuberkuloos kasvab Ida-Euroopas, põhiliselt asotsiaalide, vangide ja HIV positiivsete hulgas.
http://www.euro.who.int/eprise/main/who/mediacentre/pr/20020606_1

Tuberkuloosist.
http://www.netdoctor.co.uk/diseases/facts/tuberculosis.htm

Tuberkuliini nahatestist (Mantoux proov). Columbia Ülikool, USA.
“The BCG Vaccine is not proven protection against TB.” (Pole tõestatud, et BCG kaitseb tuberkuloosi eest).
http://www.cpmc.columbia.edu/tbcpp/skintest.html#q11

Massiline BCG vaktsineerimine pole majanduslikult põhjendatud. Jaapan
http://www.knt-ec.com/event/icim/abstract/5-PO-4.html

BCG vaktsiinist
http://www.metrokc.gov/health/sts_svs/bcgvaccine.htm
Väljavõte: “…Kahjuks BCG positiivne efekt ehk see, et vaktsiin kaitseb imikuid ja väikelapsi tuberkuloosi letaalsete vormide eest, ei ulatu täiskasvanuikka. Seetõttu tekib paljudel inimestel aktiivne tuberkuloos sellest hoolimata, et nad on varasemas eas saanud BCG vaktsiini või isegi korduvvaktsineeritud. BCG on maailmas nii laialdaselt kasutusel ja nii kaua aega juba (aastakümneid ) ning kui oleks tegemist efektiivse vaktsiiniga, siis ei oleks kolmandik maailma rahvastikust praegu tuberkuloosinakkuse kandjad ning 2 miljonit ei sureks igal aastal tuberkuloosi.

Tuberkuloosi info.
http://www.ku.edu/~shs/tb.shtml

BCG ja IDDM (insuliinisõltuvusega ehk I tüüpi suhkruhaigus).
http://www.vaccines.net/bcg.htm
http://www.vaccines.net/newpage31.htm

Graafikud mitmest riigist näitavad, et tuberkuloos vähenes ENNE vaktsineerimise algust. Põhjusteks loetakse meditsiinilises kirjanduses: ülerahvastatust korterites (elamine pead-jalad koos), alatoitumist, puudulikku hügieeni, halbasid sotsiaalseid tingimusi.
http://www.health.org.nz/tb.html
Väljavõtteid sealt:
“…1979 a avaldatud ulatuslikum BCG uuring (viidud läbi WHO poolt Lõuna Indias, hõlmates 260 000 inimest) leidis, et vaktsiin ei anna mingit kaitset tuberkuloosi batsillaarsete vormide vastu.(Nov 79, The New Scientist).”
“…Tegelikult on veidi rohkem tuberkuloosi esinenud vaktsineeritute gruppides kui platseebo-kontrollgrupis. (Lancet, Jan 80)”
“…Lühikese ajaga surub BCG maha immuunsüsteemi, põhjustades lümfisarkoomi suurenemist ja Hodgkins haigust (Journal of the National Cancer Institute, 60, 1978.)”
“…BCG-l on märkimisväärsed kõrvalmõjud – `lymphade, mitis, lymphangitis and chronic meningitis of unknown origin - as well as other complications` (Hilary Butler, Immunisation Awareness Society)”

BCG vaktsiin ei kaitse mitte alati tuberkuloosi eest, tunnistab ka vaktsineerimise lipulaev CDC (USA Haiguste Kontrolli Keskus).
http://www.cdc.gov/nchstp/tb/faqs/qa.htm

Väga hea ja ülevaatlik artikkel tuberkuloosist ja BCGst.
http://www.whale.to/v/donegan.html
Väljavõtteid sealt:
“...Tuberkuloos õitseb seal, kus on vaesus, ülerahvastatus, halvad elamistingimused, alatoitumine, töötus, õnnetus, immigratsioon. HIV aitab kaasa. Nüüd võib küsida, mida saab vaktsiin tuberkuloosi vastu teha, kui tuberkuloosi põhjused peituvad, nagu ülalpool toodust selge, hoopis inimese keskkonnas ja sotsiaalses kontekstis?”
“... Tervislik toitumine, palju puhast vett, värsket õhku ja kehalist liikumist teeb meid tugevaks ning siis pole me vastuvõtlikud tuberkuloosile ega ühelegi teisele mikroorganismile, mis meid ümbritsevad...”
“...Kui me keskendume toidule, ärgem unustagem iidset ütlust: "mens sana in corpore sano – terves kehas terve vaim." Me ei peaks unustama, kui suurt rolli mängivad tunded meie tervises. Võimaldades endale aega ja ruumi, et tasakaalustada oma emotsioone ja toita oma suhteid lähedastega on olulisem kui õige vitamiin või harjutusprogramm.”

Fakte ja väljavõtteid kirjandusest BCG ebaefektiivsuse kohta
http://www.whale.to/m/bcg7.html
“…Vale (või ala-)toitumine on üks põhilisi tuberkuloosi põhjuseid (ja ka rohke suhkrutarbimine..).”

Linus Pauling oma raamatus (“Vitamin C, the Common Cold and the Flu”, W.H. Freeman and Company, 1976) tsiteerib lk 69 Boissevin and Sillane (1937) uurimust, kes näitasid, et askorbaadi kontsentratsioon veres 1 mg/detsiliitrile, mis on kergelt saavutatav, takistab tuberkuloosibakterite kultuuri kasvu.
(Boissevain, CH, Spillane, JH. “Effects of Synthetic Ascorbic Acid on the Growth of Tuberculosis Bacillus”, American Review of Tuberculosis, 35:661-662).
http://www.orthomed.com/tbc.htm "--Dr Saul doctoryourself.com

"Hollandis ei anta lastele BCG vaktsiini ja tuberkuloosi esinemissagedus on madalaim maailmas,” Dr. Tinus Smits.
http://www.tinussmits.com/english/pvs/

"Iga kord, kui kuuled, et jälle üks vastsündinu on traagiliselt surnud ‘viiruslikku meningiiti’, võime põhjendatult oletada , et põhjus on BCG. Isegi kui lahkamine kinnitab viiruselist diagnoosi."
http://www.whale.to/v/elmiger2.html

  Kontakt: vaktsineerimisest@hot.ee