Tõenäosusteooria ja statistika elemendid gümnaasiumis

 

 

Tõenäosusteooria ja matemaatilise statistika leheküljestik käsitleb kõiki gümnaasiumi matemaatikakursuses ettenähtud vastava valdkonna teemasid. Siin saate tutvuda teoreetilise materjaliga, mille illustreerimiseks on mitmesuguseid näiteid, kui ka lahendada teste vastavate teemade kohta. Mitmete teemade juures on illustreeriv materjal Java-simulatsioonide näol või hüperlink mõnele huvitavale veebilehele.
 
Leheküljestik on loodud abimaterjaliks õpiku ja erinevate ülesannetekogude kõrvale ja kindlasti ei asenda neid, kuid annab suurepärase võimaluse oma teadmisi täiendada ja ka kontrollida. Loodetavasti on leheküljestikust abi ka neil, kes valmistuvad riigieksamiteks. Selleks on siia pandud mitmesuguseid absurdse sisuga ülesandeid ja loodetavasti oskate Te leida nendele ülesannetele terve mõistusega kooskõlas oleva lahenduse.
 
Tõenäosusteooria ja statistika elementide õppimine ei ole vajalik üksnes selleks, et koolis head hinnet saada, mis iseenesest pole ju paha. Kaugem eesmärk on aga see, et Te suudaksite elus ettetulevaid tõenäosuslikke olukordi õigesti hinnata ja saaksite aru, kui statistiliste andmetega manipuleerijad üritavad Teil nahka üle kõrvade tõmmata.
 
Edu matemaatika-alaste tõdede avastamisel!
Allar Veelmaa, Loo Keskkooli matemaatikaõpetaja
 
Viimased täiendused on tehtud 19. oktoobril. 2008.a.

See artikkel on litsentseeritud Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.5 License